Great Wall Voleex C30: Євроремонт

Ще два роки тому тест-драйв китайського автомобіля був окремим жанром зі своїми законами — смердючий пластик, щілини в палець та протяг в салоні зустрічалися в кожному першому оповіданні. Сьогодні маємо констатувати: наш китаєць 2013 року народження позбувся всіх критичних недоліків — а отже, в пошуках слабких місць доводиться копати глибше.

Відразу хочемо попередити: мова йде про машину вартістю у 105 тисяч гривень, а отже їй можна пробачити нездатність наздогнати «Феррарі» в повороті. Отже, Voleex C30 — власна розробка «Грейт Волу», симпатичний, але безликий седан. Жодного явного запозичення у більш відомих марок — і це добре. Жодних емоцій при спогляданні — а це вже на любителя. Ніби перед тобою стелс-танк, який миттєво губиться в умовах міського ландшафту. Ідеальний автомобіль для шпигунів і грабiжникiв, до того ж ціна…

Зовні китаєць нічим не гірший за той же «Логан», або «Пежо 301»

Зовні китаєць нічим не гірший за той же «Логан», або «Пежо 301»

 

З попереднього досвіду ми знаємо, що китайці дуже люблять світлі кремові салони, але на щастя нам дістався автомобіль з чорним інтер’єром. Сівши за кермо та кинувши швидкий погляд навколо, починаєш розуміти, наскільки гарно зібраний цей автомобіль. Зазори між пластмасовими панелями мінімальні, всі деталі ідеально підігнані — жодного люфту, жодного скрипу. «Лади» та «Ланоси» в цьому сенсі вже програють. Передні сидіння доволі зручні, хоча про бічну підтримку тут не чули. Задній диван ховає в собі підлокітник, визначається вдалим кутом нахилу спинки та помірною м’якістю. До того ж, Voleex C30 забезпечує пасажирів другого ряду достатнім простором для ніг.

На жаль, перелік незручностей також вийшов доволі довгим. Найгірше, що є в цьому автомобілі — це посадка на водійському сидінні. Вона дуже висока, люди зростом вище середнього почуватимуться незручно. Кермо регулюється у двох площинах, але постійно знаходиться у верхньому положенні, і навіть там перекриває частину спідометра з тахометром. Комбінація приладів виглядає неоковирно — хай би вже в когось скопіювали. До того ж, замість скла тут використовується тоненький прозорий пластик. І тут треба визнати — ціна ціною, але має бути межа здешевлення, коли треба сказати собі Halt!

Вже майже добре: є великий бокс для речей, якість оздоблювальних матеріалів не дає жодного приводу для критики. А це вже нова епоха китайського автомобілебудування!

Вже майже добре: є великий бокс для речей, якість оздоблювальних матеріалів не дає жодного приводу для критики. А це вже нова епоха китайського автомобілебудування! Іще б щось зробити з неестетичною комбінацією приладів…

 

До негараздів також слід віднести поганеньке звучання стереосистеми та одне дуже дивне технічне рішення: в машині передбачено підключення карт пам’яті або мобільних пристроїв, але чомусь через роз’єм формату мікро-USB. Навіщо?!! Хіба що власникі «Грейт Волу» роблять ґешефт на продажу кабелів-«перехідників»?

Чи не можна було, панове, вбудувати сюди стандартний роз'єм USB? Це полегшило б нам життя, панове!

Чи не можна було, панове, вбудувати сюди стандартний роз’єм USB? Це полегшило б нам життя!

 

І ось ми підходимо до головного питання — як жеж воно їздить. Перше, на що звертаєш увагу — це дуже якісна шумоізоляція. Зачинивши вікна опиняєшся немов у футлярі — деяким європейським аналогам слід було б повчитися у новачка. Бензиновий 1,5-літровий двигун нібито має 97 кінських сил, але однаково посередньо тягне в усьому робочому діапазоні. Гаразд, майже однаково — ближче до чотирьох тисяч він дещо прискорюється. Але оберти ростуть настільки повільно, а педаль акселератора чинить такий опір, що це відбиває всяке бажання крутити далі. Зате п’ятишвидкісна механіка має вдало підібрані для міської їзди передатні числа, тому часто перемикатися не доведеться.

Втрьох на задньому дивані буде тісно, але на двох він вельми зручний

Втрьох на задньому дивані буде тісно, але на двох він вельми зручний

 

Також слід відзначити дуже комфортну підвіску, яка дозволяє не переживати з приводу кількості ям на шляху від дому до роботи. Лише щось там бухтить десь внизу, під ногами. Voleex C30 явно створений для умов, наближених до лютого бездоріжжя, адже недаремно «Грейт Вол» відомий саме як виробник позашляховиків і навіть бере участь у Дакарі. Щоправда, керованість у нашого седана також, якщо можна так сказати, на рамній висоті. Крени в швидких поворотах, відверто кажучи, дещо лякають. Амортизатори дуже м’які: після різкого перекладання керма з одного боку в інший задня вісь рано втрачає зчеплення з асфальтом, а кузов після того ще деякий час розхитується із затухаючою амплітудою. Що ж, винятковий комфорт має свою ціну, чи не так? До того ж, значну роль у проблемах з керованістю відіграють поганенькі китайські шини «Гіті».

Розмірковуючи над характеристиками кітайця слід мати на увазі, що жоден з конкурентів «Волекса» не може похвалитися вишуканими манерами на дорозці. Окрім — можливо, з певними застереженнями — пари “Пежо-301″/”Сітроен-C-Elysee«. Але вони і коштують дорожче, і за комфортом нічим не кращі.

Об'єм багажника у 510 літрів викликає повагу. Спинка заднього дивана складається роздільно, механізм кріплення працює чітко

Об’єм багажника у 510 літрів викликає повагу. Спинка заднього дивана складається роздільно, механізм кріплення працює чітко

 

У залишку маємо машину, дуже характерну для своєї ринкової ниші дешевого транспортного засобу. Не найкращу серед собі подібних, але й не найгіршу. З набором сильних та слабких сторін. Voleex C30 можна порекомендувати водіям, які звикли виїжджати раніше, аби не поспішати і доїхати до місця призначення в тиші та спокої. А от що дійсно не має жодного значення, то це країна походження. Адже ж купують люди зроблені в Китаї «айфони»?

Джерело: портал CARBUYER

Поделиться новостью в соц. сетях: